AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

K.M.T. Paphou Ltd – Κέντρο Μαγνητικής Τομογραφίας Πάφου: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Πάφος

ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Γνώση τήρησης Λογιστικών Βιβλίων.
  • Έκδοση Τιμολογίων και παρακολούθηση εισπράξεων.
  • Γνώση Νομοθεσίας και Ετοιμασία και υποβολή VAT – Returns.
  • Έκδοση Μισθοδοσίας.
  • Ετοιμασία Μηνιαίων Αναφορών Εσόδων – Εξόδων.
  • Γνώση Νομοθεσίας Taxisnet και Κοινωνικών Ασφαλίσεων.
  • Ετοιμασία Διαχειριστικών Λογαριασμών Management Accounts & Income Statements profit & loss.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Higher της Λογιστικής
  • Γνώσεις Φορολογίας και Λογιστικών Προτύπων.
  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (MS Office & Λογιστικών Προγραμμάτων).
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον πέντε (5) έτη στο γνωστικό αντικείμενο.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, οργανωτική ικανότητα, υπευθυνότητα, ευθυκρισία και ικανότητα ανάληψης ευθύνης.

Επιπρόσθετα Προσόντα (θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)

  • Πανεπιστημιακό Πτυχίο ή Δίπλωμα από Κολλέγιο στην Λογιστική – Οικονομικά, κάτοχος επαγγελματικών προσόντων (ACCA / ACA).

Τι προσφέρουμε

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ωφελημάτων, αναλόγως πείρας και προσόντων.
  • Οργανωμένο  και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο manager@mripaphos.com με τίτλο: “anergosjobs.com”