AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας

Δικηγορικό Γραφείο Μ. Ξ. Ιωάννου & Συνεργάτες: Ζητείται Γραμματέας – Λευκωσία

Το Δικηγορικό Γραφείο Μ. Ξ. Ιωάννου & Συνεργάτες στη Λευκωσία ζητεί να προσλάβει άτομο για τη θέση Γραμματέα για πλήρη απασχόληση, ήτοι πενθήμερη εργασία με ωράριο από τις 08:00 π.μ. – 1:00 μ.μ. και 3:00 μ.μ. – 6:00 μ.μ. Δευτέρα έως Παρασκευή.

Κύρια Καθήκοντα

  • Οργάνωση γραφείου και διαχείριση φακέλων και αρχείου
  • Δακτυλογραφήσεις εγγράφων και επιστολών
  • Επικοινωνία με συνεργάτες και πελάτες

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Γραμματειακών Σπουδών / Διοίκησης Γραφείου / Paralegal (δεν απαιτείται αλλά λαμβάνεται υπόψη)
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών (ιδιαίτερα Word, Excel, Outlook και Internet)
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Οργανωτική ικανότητα, προσοχή και συνέπεια στη λεπτομέρεια, ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Ευγένεια και επικοινωνιακή δεξιότητα
  • Υπευθυνότητα, προθυμία και επαγγελματισμό
  • Ικανότητα να εργάζεται αυτόβουλα χωρίς τη συνεχή καθοδήγηση
  • Τήρηση και οργάνωση ημερολογίου γραφείου
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια

Προηγούμενη εμπειρία ως γραμματέας σε δικηγορικό γραφείο όπως επίσης και γνώση της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Ζυγός θα θεωρηθούν ως επιπρόσθετα προσόντα.

Μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος και αποστολή βιογραφικών παρακαλούμε όπως αποτείνεστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση mailbox@ioanlaw.com.cy με τίτλο: “Θέση Γραμματέα – ANERGOSJOBS.COM”

Τηλ. Επικοινωνίας: 22780240

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής και διακριτικής μεταχείρισης.