AD 8 code

IMH: Θέση Εργασίας

IMH: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η IMH ζητά να προσλάβει:

Videographer

Καθήκοντα:

  • Δημιουργεί και αναπτύσσει περιεχόμενο πολυμέσων (ήχου και βίντεο) για χρήση τους στα ΜΜΕ της εταιρείας καθώς και για προώθηση και διαφήμιση προϊόντων και υπηρεσιών
  • Χειρίζεται και επεξεργάζεται διάφορα έργα βίντεο και ήχου
  • Συνεργάζεται στενά με τα στελέχη των άλλων τμημάτων για να κατανοήσει τις ανάγκες και προδιαγραφές του τρέχον έργου και να δημιουργήσει κατάλληλο περιεχόμενο πολυμέσων
  • Εισάγει κινούμενα γραφικά, μουσική, διαλόγους και εφέ όπου είναι απαραίτητο
  • Εξασφαλίζει την συνοχή και την ομαλή λειτουργία των πολυμέσων που δημιουργεί και επεξεργάζεται
  • Διαχειρίζεται και αρχειοθετεί τα μέσα που χρησιμοποιήθηκαν σε κάθε έργο
  • Εφαρμόζει σύγχρονες και νέες τεχνολογίες δημιουργίας και επεξεργασίας πολυμέσων έτσι ώστε να μεγιστοποιείται η παραγόμενη ποιότητα

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος πανεπιστημίου με πτυχίο στον τομέα Multimedia, Film ή Videography
  • Πείρα σε προηγούμενη θέση με τα ίδια καθήκοντα για τουλάχιστον 2 χρόνια είναι απαραίτητη
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων λογισμικού για δημιουργία και επεξεργασία βίντεο και ήχου (Adobe After Effects or Adobe Premiere)
  • Άριστη γνώση μέσων μαζικής ενημέρωσης
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Word, Excel, PowerPoint)
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Iκανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Δημιουργικότητα
  • Ομαδικότητα

Απολαβές:

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Βιογραφικό Σημείωμα και πληροφορίες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση vacancy@imhbusiness.com με την ένδειξη «VP2022 – anergosjobs.com», μέχρι τις 10 Ιουλίου 2022.

Συνεντεύξεις θα διεξαχθούν μόνο με όσους πληρούν όλα τα απαιτούμενα προσόντα.

 Παρακαλούμε όπως μαζί με το βιογραφικό σας αποστείλετε ενδεικτικό δείγμα δουλειάς.

Τηλ.: +35722505555 | Φαξ.: +35722679820 | www.imhbusiness.com