AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

Sofocles Kyprianou Ltd: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Η εταιρεία Σοφοκλής Κυπριανού Λτδ, δέχεται αιτήσεις για την θέση Λειτουργός Λογιστηρίου με έδρα την Λευκωσία.

Καθήκοντα:

Τα βασικά καθήκοντα του/της υποψηφίου/ας θα είναι τα ακόλουθα:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών.
  • Συμφιλίωση τραπεζικών λογαριασμών και λογαριασμών προμηθευτών & πελατών.
  • Ετοιμασία πληρωμών προμηθευτών εξωτερικού.
  • Παρακολούθηση και αναφορά εισπράξεων.
  • Γενική διεκπεραίωση άλλων καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου.
  • Ετοιμασία αναφορών διαφόρων θεμάτων προς την Διεύθυνση.

Προσόντα:

Τα βασικά προσόντα του/της υποψηφίου/ας θα πρέπει να είναι τα ακόλουθα:

  • Επιτυχία στις εξετάσεις LCCI (ελάχιστο επίπεδο Intermediate)
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (SAP ή παρεμφερή, WORD, EXCEL)
  • Απαραίτητη προηγούμενη εμπειρία σε Λογιστήριο ή σε ελεγκτικό οίκο (ελάχιστη εμπειρία τρία έτη).
  • Καλή γνώση Ελληνικών και γνώση Αγγλικών.
  • Ταχύτητα μάθησης.

Δεξιότητες:

  • Εχεμύθεια.
  • Επικοινωνία.
  • Ομαδική εργασία.
  • Συνέπεια.
  • Οξυδέρκεια.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα / Αφοσίωση.
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση.

Προσφέρονται:

  • Βασικός μισθός (αναλόγως προσόντων).
  • 13ος μισθός.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες που πληρούν τις προϋποθέσεις, να αποστέλλουν το βιογραφικό σημείωμα τους, στο hr@sofocleskyprianou.com με τίτλο: “Λειτουργός Λογιστηρίου – ANERGOSJOBS.COM”