AD 8 code

Ζητείται Άτομο για Γραμματειακή Υποστήριξη

Social Element-Center for Social & Human Development: Ζητείται Άτομο για Γραμματειακή Υποστήριξη – Λευκωσία

Οι συνεργαζόμενοι φορείς Social Element-Center for Social & Human Development, η CODECA – Center for Social Cohesion, Development and Care, και το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου/Κέντρο Λόγου & Ακοής έχουν αναλάβει τη δημιουργία και λειτουργία του Κέντρου Οικογενειακής Παρέμβασης και Στήριξης για τον Αυτισμό “ΑΚΤΙδΑ” με στόχο την παροχή εξειδικευμένων υπηρεσιών σε γονείς και οικογένειες που το/α παιδί/α τους έχει διαγνωστεί με αυτισμό.Το έργο είναι συγχρηματοδοτούμενο από τα Ευρωπαϊκά Διαρθρωτικά Ταμεία και την Κυπριακή Δημοκρατία και βρίσκεται κάτω από την εποπτεία του Τμήματος Κοινωνικής Ενσωμάτωσης Ατόμων με Αναπηρίες. Η βάση του Κέντρου βρίσκεται στη Λευκωσία και λειτουργεί από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Διατηρεί το πρόγραμμα  και βοηθά στον προγραμματισμό των ραντεβού με τις οικογένειες κλπ.
  • Επικοινωνεί με ενδιαφερόμενους και άλλες Υπηρεσίες, ενημερώνει και προωθεί τις Υπηρεσίες του Κέντρου στο γενικό πληθυσμό.
  • Συμμετέχει στις συναντήσεις και κρατάει σημειώσεις
  • Απαντάει και διαχειρίζεται τις τηλεφωνικές κλήσεις και τις ανακατευθύνει όταν είναι απαραίτητο
  • Χειρίζεται και δίνει προτεραιότητα σε όλες τις εξερχόμενες ή εισερχόμενες αλληλογραφίες (e-mail, επιστολές, πακέτα κ.λπ.)
  • Χειρίζεται τα εμπιστευτικά έγγραφα, και εξασφαλίζει ότι παραμένουν ασφαλή
  • Παρακολουθεί τα αναλώσιμα γραφείου και διαπραγματεύεται τους όρους με τους προμηθευτές, για να εξασφαλίσει τις πιο οικονομικά αποδοτικές παραγγελίες
  • Διατηρεί ηλεκτρονικά και έντυπα αρχεία εξασφαλίζοντας ότι οι πληροφορίες είναι οργανωμένες και εύκολα προσβάσιμες
  • Διεξάγει έρευνα και προετοιμάζει παρουσιάσεις ή εκθέσεις, όπως ανατίθενται

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ή Δίπλωμα Γραμματειακών σπουδών, πτυχίο Μάρκετινγκ, Δημόσιες Σχέσεις
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση διαχείρισης γραφείου
  • Εξαιρετικές δυνατότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ακεραιότητα και εμπιστευτικότητα
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε θέση σχετική με τα καθήκοντα τουλάχιστον 2 ετών.
  • Γνώση Social Media θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, υπευθυνότητα, ομαδικότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
  • Λευκό Ποινικό μητρώο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ:

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να υποβάλουν τα πιο κάτω:

i. Πλήρες βιογραφικό σημείωμα (περιλαμβανομένων της διεύθυνσης επικοινωνίας και του αριθμού τηλεφώνου).

ii. Να αναφέρεται στο email επικοινωνίας τη θέση για την οποία εκδηλώνεται το ενδιαφέρον.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν ηλεκτρονικά τα απαιτούμενα στοιχεία στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@socialelementcy.org μέχρι τις 28/1/2022 και ώρα 14:00 σε μορφή PDF.

Για οποιεσδήποτε επιπρόσθετες πληροφορίες παρακαλώ καλέστε στο 22276560

Κατά την αξιολόγηση των αιτήσεων θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.