AD 8 code

Πολυκλινική ΥΓΕΙΑ: Θέσεις Εργασίας

Πολυκλινική ΥΓΕΙΑ: Θέσεις Εργασίας – Λεμεσός

1.  Καθαριστές/ Καθαρίστριες

Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Πολυκλινική ΥΓΕΙΑ στη Λεμεσό, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα Καθαριστές/τριες.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Καθαρίζει και απολυμαίνει όλους τους χώρους του νοσοκομείου
  • Πλένει τα κρεβάτια και τα στρώματα των ασθενών
  • Διατηρεί τους βοηθητικούς και αποθηκευτικούς χώρους καθαρούς και τακτοποιημένους
  • Συλλέγει τα βρώμικα λινά, τα μεταφέρει στο τμήμα Πλυντηρίων και δύναται να διανείμει τα καθαρά
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του/της ανατεθούν από τον/την Προϊστάμενο Καθαριότητας ή άλλη αρμόδια προϊστάμενη αρχή

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου