AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας

Elincou Diagnostics Ltd: Ζητείται Γραμματέας – Λευκωσία

Η Elincou Diagnostics Ltd, μια αξιόπιστη και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία στον τομέα του ιατροτεχνολογικού και επιστημονικού εξοπλισμού και προϊόντων, ζητεί άτομα με υψηλή υποκίνηση και θέληση για συνεχή μάθηση για τη θέση Γραμματέα για το Τμήμα Διοίκησης

Καθήκοντα:

  • Χειρίζεται τηλεφωνικές κλήσεις και τις κατευθύνει στα κατάλληλα άτομα
  • Είναι υπεύθυνος/η για την υποδοχή και φιλοξενία των πελατών/συνεργατών που επισκέπτονται την εταιρεία
  • Διαχειρίζεται την αλληλογραφία
  • Ετοιμάζει επιστολές και αναφορές
  • Διατηρεί και ενημερώνει όλες τις λίστες της εταιρείας (πελατών, συνεργατών, στελεχών) με όλα τα απαιτούμενα στοιχεία
  • Αρχειοθετεί φακέλους και έγγραφα
  • Καταχωρεί και ελέγχει εγγραφές στο λογισμικό πρόγραμμα (ERP) της εταιρείας

Προσόντα:

  • Δίπλωμα γραμματειακών σπουδών
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint)
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επαγγελματική παρουσία
  • Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, οργανωτική ικανότητα
  • Καλές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας, ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Δύο χρόνια πείρας σε σχετικό αντικείμενο
  • Γνώση του προγράμματος SAP Business One θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Προσφέρεται πολύ ικανοποιητικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων και πείρας

Αποστολή βιογραφικού σημειώματος στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο hr@elincou.com.cy    με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”