AD 8 code

Ζητείται Γεωπόνος

Christodoulos Farm Ltd: Ζητείται Γεωπόνος – Αμμόχωστος

Γεωπόνος – Ειδικό στις Υδροπονικές καλλιέργειες

Ευθύνες:

    • Επικοινωνία με την διεύθυνση για την επίτευξη των στόχων της χρονιάς, με την δημιουργία σχεδίου καλλιέργειας.
    • Μελέτη για την ποιότητα του νερού καλλιέργειας και των αδρανών υποστρωμάτων.
    • Πρόβλεψη καιρικών συνθήκων και άλλων παραγόντων που μπορούν να επηρεάσουν την
      παραγωγή.
    • Καθοδήγηση, εκπαίδευση και αξιολόγησή των εργατών, για τον καλύτερο τρόπο διατήρησης
      των φυτών.
    • Διασφάλιση  μιας περιβαλλοντικής πολιτικής.
    • Εντοπισμός και πρόληψη ασθενειών στα φυτά με ή χωρις την χρήση λιπασμάτων.
    • Διενεργεί ελέγχους για την διασφάλιση της ποιότητας της παραγωγής.
    • Δημιουργία αρχείου, καταγραφή των συσκευασμένων προϊόντων και ακολούθως αναφορά στην
      διεύθυνση.
    • Καθοδήγηση για την διαλογή και συσκευασία των προϊόντων.
    • Προώθηση της ασφάλεια και υγεία στο χώρο εργασίας
    • Άλλα συναφή καθήκοντα

Απαιτούμενα προσόντα:

    • Πτυχίο στη Γεωπονία με κατεύθυνση την φυτική παραγωγή.
    • Εγγεγραμμένος στο μητρώο Γεωπόνων.
    • Kαλή γνώση Ελληνικής/Αγγλικής γλωσσάς.
    • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία στο τομέα της Γεωπονίας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
    • Κάτοικος επαρχίας Αμμοχώστου
    • Καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Word, Excel)
    • Άριστες επικοινωνιακές και διοικητικές δεξιότητες
    • Δυναμική προσωπικότητα, υπευθυνότητα, διάθεση για καθοδήγηση εργατών σε χειρωνακτικές
      εργασίες και δημιουργία ομαδικού πνεύματος
    • Πολύ καλή γνώση χειρισμού διάφορων λιπασμάτων και συστήματος υδροπονίας.
    • Αγάπη για την φύση
    • Οργανωτικές δεξιότητες και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
    • Ικανότητα ορθής λήψης αποφάσεων
    • Ηθική και εχεμύθεια

Παρακαλώ όπως αποστείλετε τα βιογραφικά σας στο email: accounts@christodoulosfarm.com,
Για οποιεσδήποτε άλλες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο 99372141.