AD 8 code

Senaga Trading Ltd: Θέση Εργασίας

Senaga Trading Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Βοηθός Λογιστηρίου

Σκοπός θέσης:

Εύρυθμη λειτουργία του λογιστηρίου

Καθήκοντα

  • Γραφειακή υποστήριξη και αρχειοθέτηση
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες και συνάδελφους
  • Εξασφάλιση εξυπηρέτησης πελατών και συνάδελφους
  • Παραλαβή και έλεγχος των εισπράξεων με τα δεδομένα που αποστέλλονται από τους Πωλητές, διόρθωση όπου αναγκαίο των δεδομένων αυτών και εισαγωγή τους στο σύστημα
  • Εξόφληση των τιμολογίων στη μερίδα των πελατών
  • Ετοιμασία των καταθέσεων στον τραπεζικό λογαριασμό που υποδεικνύεται από το Λογιστήριο
  • Έκδοση τιμολογίων για πελάτες, βάσει της πολιτικής της Εταιρείας
  • Εφαρμογή διαδικασίας “Κλεισίματος Ταμείου” όπου γίνεται καταμέτρηση του ποσού που βρίσκεται στο ταμείο και συμφιλίωση του ποσού αυτού με το ποσό που βρίσκεται χρεωμένο το ταμείο στο σύστημα
  • Καταχώρηση των τιμολογίων ή εξοδολογίων στους σωστούς λογαριασμούς εξόδων και καταχώρηση της πληρωμής

Προσόντα

  • Απόφοιτος Γραμματειακών Σπουδών
  • Γνώσεις Λογιστικής
  • Γνώσεις Η/Υ και συγκεκριμένα excel, word
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Ικανότητες

  • Να διακρίνεται από υπευθυνότητα και ακρίβεια στη δουλειά
  • Να διακατέχεται από πνεύμα ομαδικότητας
  • Να εργάζεται αποτελεσματικά κάτω από την πίεση των χρονοδιαγραμμάτων
  • Να έχει καλές επικοινωνιακές δεξιότητες

Απολαβές & Ωφελήματα

Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας.

Αιτήσεις

Οι ενδιαφερόμενοι που τηρούν τα παραπάνω, καλούνται να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μέχρι τις  08/09/2019 στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@senagatrading.com με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”

Για περισσότερα 22029660