AD 8 code

Scientronics Ltd: Θέση Εργασίας

Scientronics Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η εταιρεία Scientronics LTD μέλος του Οργανισμού Κώστα Παπαέλληνα (Cyprus Pharmaceutical Organization) με ειδίκευση στον τομέα επιστημονικού εξοπλισμού, αναλωσίμων και τεχνικής υποστήριξης, ζητά άτομα για το τμήμα Πωλήσεων Μοριακής Βιολογίας.

Τίτλος θέσης: Sales Executive

Καθήκοντα

  • Προώθηση πωλήσεων των προϊόντων/εξοπλισμού του τμήματος
  • Εντοπίζει έγκαιρα και αξιολογεί νέες ευκαιρίες και κινδύνους στην αγορά και δρα αναλόγως
  • Συνεργάζεται με το υπόλοιπο προσωπικό για θέματα που αφορούν το τμήμα
  • Παρέχει άριστη επιστημονική υποστήριξη για τα προϊόντα του τμήματος
  • Διατηρεί άριστες επαγγελματικές σχέσεις με τους πελάτες παρέχοντας υποστήριξη
  • Προσδιορίζει τις βελτιώσεις προϊόντων ή τα νέα προϊόντα, παρακολουθώντας συνεχώς τις τάσεις, τις δραστηριότητες της αγοράς και τον ανταγωνισμό.
  • Προετοιμάζει αναλύσεις/εκθέσεις (reports) συλλέγοντας, αναλύοντας και συνοψίζοντας όλα τα δεδομένα
  • Παρέχει ποιοτική εξυπηρέτηση στον πελάτη δημιουργώντας και εφαρμόζοντας τα πρότυπα οργάνωσης της εταιρείας.
  • Αναπτύσσει επαγγελματικές και τεχνικές γνώσεις παρακολουθώντας εκπαιδευτικά σεμινάρια/εκπαιδεύσεις

Ελάχιστα Απαιτούμενα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου θετικών επιστημών (Πτυχίο Βιολογίας, Μοριακής Βιολογίας, ή άλλων συναφών κλάδων )
  • Ικανότητα στις επαγγελματικές παρουσιάσεις
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (ομιλία και γραφή)
  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Web)
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Οργανωτικές, Επικοινωνιακές και Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Κάτοχος πτυχίου / μεταπτυχιακού τίτλου Μοριακής Βιολογίας  / Γενετικής θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν