Ζητείται Λειτουργός Γραμματειακής Υποστήριξης (ωράριο 09.00 – 13.00)

Σύνδεσμος Στήριξης Ατόμων με άνοια «ΙΘΑΚΗ»: Ζητείται Λειτουργός Γραμματειακής Υποστήριξης – Λευκωσία

Ο Σύνδεσμος Στήριξης Ατόμων με άνοια «ΙΘΑΚΗ», ζητά για άμεση εργοδότηση ένα (1) Λειτουργό Γραμματειακής Υποστήριξης, για μερική απασχόληση (09:00 – 13:00) για το Κέντρο Ημέρας στη Λευκωσία (οδός Πειραιώς 17, 1057 Παλλουριώτισα, Λευκωσία).

Ο Σύνδεσμος «Ιθάκη» είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός, ο σκοπός του οποίου είναι η επιμόρφωση του κοινού σε θέματα πρόληψης και αντιμετώπισης της ΑΝΟΙΑΣ αλλά και η προσφορά στην βελτίωση των υπαρχόντων μέσων και τρόπων αντιμετώπισης και ανακούφισης των ασθενών με Άνοια.

Ο Σύνδεσμος Ιθάκη δημιουργήθηκε για να προσφέρει στον ασθενή και στην οικογένεια του ανακουφιστική στήριξη σε όλα τα στάδια της ασθένειας. Η προσφορά της φροντίδας από εξειδικευμένα άτομα και κέντρα, η κοινωνικοποίηση των ασθενών και η ψυχοκοινωνική και οικονομική προσφορά προς την οικογένεια του ασθενή είναι μόνο μερικοί από τους στόχους που έχει θέσει ο Σύνδεσμος.

Καθήκοντα:

  • Γραμματειακή Υποστήριξη (Σύνταξη επιστολών, αρχειοθέτηση)
  • Υποστήριξη και παροχή βοήθειας σε διάφορες εκδηλώσεις του συνδέσμου
  • Διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου
  • Διαχείριση e-mails και sms
  • Επικοινωνία με τα μέλη
  • Συντονισμός Επιτροπών
  • Εξωτερικές εργασίες με τράπεζες ή κρατικές υπηρεσίες

Προσόντα:

  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (word, excel, powerpoint)
  • Ανάληψη Πρωτοβουλιών
  • Δημιουργικότητα
  • Σύνεση, σοβαρότητα, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός

Αποστολή Βιογραφικών στο e-mail: nicosia@ithakicyprus.com, με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”, το αργότερο μέχρι τις 9 Οκτωβρίου 2020