AD 8 code

Synlab: Θέση Εργασίας

Synlab: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Υπεύθυνος Λειτουργικών Υπηρεσιών

Η Synlab είναι η νούμερο ένα πάροχος εταιρία εργαστηριακών αναλύσεων στην Ευρώπη με περισσότερους από 19,000 υπαλλήλους, 500 εκατομμύρια εξετάσεις ετησίως και 531 εργαστήρια σε 40 χώρες & 4 ηπείρους. Η Synlab Κύπρου μέσα στα πλαίσια επέκτασης και ανάπτυξης εργασιών της, επιθυμεί όπως προχωρήσει στην πρόσληψη υπευθύνου λειτουργικών υπηρεσιών.

Ενδεικτικά τα καθήκοντα θέσης είναι:

  • Διαχείριση των καθημερινών δραστηριοτήτων που αφορούν τις εργασίες του οργανισμού.
  • Διαχείριση αγορών και αποθεμάτων. Παραγγελίες εξωτερικού και εσωτερικού: αναλώσιμα, πρώτες ύλες, εξοπλισμός
  • Βελτιστοποίηση των διαδικασιών, τεκμηρίωση των διαδικασιών εσωτερικού ελέγχου
  • Δημιουργία φιλικού, λειτουργικού και αποτελεσματικού εργασιακού περιβάλλοντος
  • Διαχείριση προμηθευτών, και αξιολόγηση συμβολαίων προμηθευτών.
  • Συνεργασία για την κατάρτιση προϋπολογισμού της εταιρίας.
  • Διαχείριση ωραρίων προσωπικού, συμβολαίων και ευρύτερων θεμάτων διαχείρισης προσωπικού.
  • Παρουσιάσεις των προϊόντων της εταιρίας, οργάνωση εκδηλώσεων, συμποσίων, συμμετοχή σε συνέδρια ως εκπρόσωπος της εταιρίας. Προσωπικές επισκέψεις σε πελάτες (γιατρούς, νοσοκομεία κ.α.).
  • Εκπαίδευση προσωπικού σε θέματα μηχανογράφησης, εισαγωγή στο σύστημα ποιότητας.
  • Θα οργανώνετε συναντήσεις και παρουσιάσεις.
  • Θα είστε σε άμεση επαφή με τη διοίκηση, μέσα από αναφορές απόδοσης και ανατροφοδότησης.

Προφίλ επιτυχόντα υποψήφιου:

  • Πτυχίο Διοίκηση επιχειρήσεων ή Βιολογικών επιστημών στο τομέα της Βιολογίας, Αιματολογίας, Ανοσολογίας (BSc)
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση θα θεωρηθεί σαν επιπλέον προσόν.
  • Απαραίτητα άριστη γνώση Η/Υ
  • Εξωστρεφής και οργανωτική προσωπικότητα, με πρωτοβουλία
  • Πολύ καλή γνώση γνώση Αγγλικών
  • Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και επαγγελματισμό

Τι  προσφέρουμε:

  • Ο υποψήφιος θα λάβει την κατάλληλη εκπαίδευση με στόχο την ορθή ενημέρωση των επαγγελματιών υγείας, από την τοπική αλλά και από τη διεθνή ομάδα του ομίλου.
  • Οι απολαβές θα συνάδουν με τα προσόντα και την εμπειρία του υποψηφίου.

Παρακαλώ όπως μας αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με email στο polis.georghiades@synlab.com με θέμα OPERATIONAL_MAY21 – anergosjobs.com. Η προθεσμία υποβολής λήγει στις 21 Μαΐου 2021.