AD 8 code

Ζητούνται Νοσηλευτές / Νοσηλεύτριες

ΑΡΗΤΗ: Ζητούνται Νοσηλευτές / Νοσηλεύτριες – Λευκωσία

Το σύγχρονο κέντρο αποκατάστασης και υποστηριζόμενης διαβίωσης ΑΡΗΤΗ ζητά πιστοποιημένους/ες Nοσηλευτές/τριες για να ενταχθούν στη δυναμική του ομάδα.

Οι υποψήφιοι/ες πρέπει να είναι εγγεγραμμένοι και να διέπονται από ισχυρό επαγγελματισμό και ευσυνειδησία στην εκτέλεση των σημαντικών τους καθηκόντων. Το ΑΡΗΤΗ θέτει ως προτεραιότητα την άνεση, ασφάλεια και ομαλή διαμονή των ασθενών του στο κέντρο. Κατ’ επέκταση οι υποψήφιοι/ες θα πρέπει να είναι εκ φύσεως φιλικοί με εργασιακή ηθική και να διαθέτουν θετική στάση και ικανότητα εποικοδομητικής συναναστροφής με τους ασθενείς.

Προσόντα και Δεξιότητες

  • Πτυχίο Νοσηλευτικής
  • Εγγραφή στο μητρώο Νοσηλευτών Κύπρου
  • Γνώση της Ελληνικής γλώσσας
  • Καθαρό μητρώο
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Εργασιακό πάθος, δέσμευση και χαρακτήρα
  • Δυνατότητα κατανόησης και τήρησης πολιτικών και διαδικασιών

Καθήκοντα

  • Παροχή υψηλού επιπέδου φροντίδας και νοσηλείας
  • Τήρηση των προτύπων ποιότητας και πρακτικής ανά πάσα στιγμή