AD 8 code

Παγκύπριο Συνεργατικό Ταμείο Υγείας Λτδ: Ζητείται Γραφέας

Παγκύπριο Συνεργατικό Ταμείο Υγείας Λτδ: Ζητείται Γραφέας – Λευκωσία

Το Παγκύπριο Συνεργατικό Ταμείο Υγείας Λτδ, που δραστηριοποιείται στον τομέα της ασφάλισης υγείας, ανακοινώνει ότι γίνονται δεκτές αιτήσεις για την πλήρωση μίας (1) μόνιμης θέσης Γραφέα.

ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ & ΕΥΘΥΝΕΣ

  • Εκτελεί γενικά γραφειακά και λογιστικά καθήκοντα
  • Καταχωρεί εγγραφές στο μηχανογραφημένο λογιστικό σύστημα της Εταιρείας και βοηθά στην ετοιμασία των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων
  • Εκτελεί καθήκοντα που αφορούν την αρχειοθέτηση εγγράφων, τήρηση ηλεκτρονικών αρχείων και μητρώου μελών της Εταιρείας
  • Συντάσσει επιστολές και διεκπεραιώνει ηλεκτρονική αλληλογραφία
  • Εξυπηρετεί μέλη/συνεργάτες της Εταιρείας
  • Εκτελεί καθήκοντα ταμία
  • Οποιαδήποτε άλλα σχετικά καθήκοντα που θα του ανατεθούν από την Διευθύντρια/Γραμματέα της Εταιρείας ή τα μέλη της Επιτροπείας.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν σε ένα τουλάχιστο από τα ακόλουθα θέματα ή συνδυασμό των θεμάτων αυτών: Οικονομικά, Εμπορικές Επιστήμες, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Λογιστική, Χρηματοοικονομικά, Επιστήμες Ηλεκτρονικών Υπολογιστών ή άλλα συναφή με τις εργασίες της Εταιρείας θέματα. ή
  • Απολυτήριο σχολής μέσης εκπαίδευσης αναγνωρισμένης από το Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας και πιστοποιητικό επιτυχίας στην ανώτερη εξέταση στην Λογιστική (Accounting LCCI 3rd Level) ή σε οποιαδήποτε άλλη ισότιμη εξέταση
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών. (ΜS Office, Word, Excel, Outlook και οποιοδήποτε λογιστικό σύστημα)
  • Γνώση του λογιστικού προγράμματος SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας μέσω εξετάσεων
  • Ικανότητα για σύναψη και διατήρηση καλών σχέσεων με τα μέλη και συνεργάτες της Εταιρείας, ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία, αξιοπιστία και ευθυκρισία

ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ

Ο/Η επιτυχών υποψήφιος/α θα τοποθετηθεί στην αρχική μισθοδοτική κλίμακα Α2-Α5-Α7+II. Στην μισθοδοσία προστίθενται οποιεσδήποτε γενικές αυξήσεις του δημοσίου και το εκάστοτε τιμαριθμικό επίδομα.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Για το έντυπο αίτησης, αποταθείτε στην ιστοσελίδα της Εταιρείας ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (tiyias.com)

Οι αιτήσεις, με όλα τα απαραίτητα πιστοποιητικά, μαζί με βεβαίωση υπηρεσίας και καθηκόντων από προηγούμενους εργοδότες (ή/και συστατικές επιστολές) θα πρέπει να παραδοθούν ιδιοχείρως ή να ταχυδρομηθούν στα γραφεία του Παγκύπριου Συνεργατικού Ταμείου Υγείας, Λεωφόρος Αθαλάσσας Αρ.101, Γραφείο 301, 2013 Στρόβολος, Λευκωσία, ή Ταχυδρομικό κιβώτιο Αρ. 25547, 1310 Λευκωσία, όχι αργότερα από τις 14:00μμ της Παρασκευής 12 Απριλίου, 2024.

Οι υποψήφιοι που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα, θα κληθούν σε προφορική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού και θα χρησιμοποιηθούν μόνο για τους σκοπούς που υποβάλλονται για σκοπούς πρόσληψης στην θέση Γραφέα.

Post expires at 8:04am on Saturday April 13th, 2024