Sunday , 22 July 2018
AD 8 code

Κυπριακός Ερυθρός Σταυρός: Θέση Εργασίας

Κυπριακός Ερυθρός Σταυρός: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Λειτουργού Επικοινωνίας και Κοινωνικών Δραστηριοτήτων

Ο Κυπριακός Ερυθρός Σταυρός ζητά να προσλάβει άτομο για να αναλάβει τη θέση «Λειτουργός Επικοινωνίας και Κοινωνικών Δραστηριοτήτων», στο πλαίσιο σύμβασης που χρηματοδοτείται από την Ε.Ε. (αντικείμενο: labour market integration for migrants).  Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης με έδρα τη Λευκωσία και έχει διάρκεια 9 μήνες.

Καθήκοντα

  • Δημιουργία Στρατηγικής Διάδοσης και Επικοινωνίας.
  • Διαχείριση ενδιαφερόμενων μερών και φορέων.
  • Ανάπτυξη υλικού για εκστρατεία μέσων μαζικής ενημέρωσης, όπως ενημερωτικό φυλλάδιο, πανό, αφίσες, ενημερωτικά φυλλάδια και δελτία τύπου, προκειμένου να παρέχονται στα μέσα ενημέρωσης σχετικές πληροφορίες.
  • Μέρος της εκστρατείας θα είναι η οργάνωση των κοινωνικών μέσων μαζικής ενημέρωσης και μέσων κοινωνικής δικτύωσης.
  • Όλα τα άλλα καθήκοντα που θα ανατίθενται από τη Διοίκηση.

Προσόντα

  • Κάτοχος σχετικού Πανεπιστημιακού τίτλου (π.χ. Μάρκετινγκ, Επικοινωνίας, Δημοσίων Σχέσεων).
  • Εξαιρετική γνώση Eλληνικής και Aγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητες εποπτείας εξωτερικών και εσωτερικών επικοινωνιακών στρατηγικών.
  • Ικανότητες διαχείρισης δημοσίων σχέσεων.