AD 8 code

Dimco Ltd: Θέση εργασίας

Dimco Ltd: Θέση εργασίας – Λεμεσός

Υπεύθυνος/η Υποδοχής & Ταμείου Καταστήματος

Η DIMCO LTD, ιδρύθηκε στις 7 Ιουνίου 1966 με αρχικό αντικείμενο δραστηριότητας τις πωλήσεις ηλεκτρολογικού εξοπλισμού σε επαγγελματίες του κλάδου.

Το 1976 εισέρχεται στη βιομηχανία φωτισμού και σήμερα διατηρεί 5 Εκθεσιακούς Χώρους Φωτισμού, 5 Ηλεκτρολογικά καταστήματα / Wire Smart Electrical, Κεντρική Αποθήκη και Ηλεκτρονικό Κατάστημα.

Το 2012, δημιουργείται το Τμήμα Έργων LEVEL Architectural Lighting το οποίο έχει ως αποστολή την εξυπηρέτηση έργων υψηλού επιπέδου και προδιαγραφών υιοθετώντας και εφαρμόζοντας τις πιο σύγχρονες μεθόδους του κλάδου. Από το 2022, το Τμήμα διαθέτει τον δικό του Εκθεσιακό Χώρο όπου εκθέτει εγνωσμένης αξίας αλλά και υψηλής ποιότητας brands.

Στα πλαίσια της προσπάθειας για συνεχή αναβάθμιση των υπηρεσιών της, η DIMCO ζητά για άμεση πρόσληψη Υπεύθυνο/η Υποδοχής & Ταμείου Καταστήματος για το κατάστημα φωτισμού της εταιρείας στην Λεμεσό.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Θερμή και ευγενική υποδοχή των πελατών και παραπομπή στον αρμόδιο πωλητή
  • Οργάνωση γραφείου και διοικητική υποστήριξη
  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  • Συνεχής παρακολούθηση και έλεγχος ανοικτών pick list
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση της έντυπης και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Τακτοποίηση και αρχειοθέτηση εγγράφων
  • Προσφέρει άριστη εξυπηρέτηση στους πελάτες που έρχονται στο κατάστημα για παραλαβή παραγγελιών
  • Επικοινωνία και συντονισμό με τους Πωλητές και Διανομείς για τον ορθό προγραμματισμό των παραδόσεων
  • Φροντίζει για την ορθή έκδοση τιμολογίων και credit notes
  • Κλείσιμο και παράδοση ταμείου του καταστήματος όπως και τον έλεγχο του petty cash
  • Διαχείριση επιστροφών από πελάτες – χρεώσεις και πιστώσεις λογαριασμών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Επιθυμητό Πτυχίο/Δίπλωμα στον τομέα της Διοίκησης Επιχειρήσεων, Γραμματειακά, Δημόσιες Σχέσεις ή άλλο συναφή κλάδο
  • Απαραίτητο προσόν 1-2 χρόνια εμπειρίας σε θέση Ταμείου/Υποδοχής
  • Ικανότητα γρήγορης εκμάθησης και προσαρμογής
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ιδιότητες
  • Ευχάριστη και προσιτή προσωπικότητα
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Η γνώση του ERP συστήματος SAP B1 θα θεωρηθεί επιπλέον πλεονέκτημα

Ωφελήματα:

  • 13ος μισθός
  • 5 ημέρες πληρωμένης άδειας ασθενείας
  • Bonus απόδοσης
  • Ειδικές εκπτώσεις σε εταιρικά προϊόντα
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη στην εταιρεία μέσω της ακαδημίας γνώσης και εκπαίδευσης ”Dimco Academy of Knowledge”

Παρακαλούνται όλοι/ες οι ενδιαφερόμενοι/ες όπως στείλουν το βιογραφικό τους στο hr@dimco.eu, με θέμα HR/24/FDLanergosjobs.com μέχρι τις 06/03/24.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Post expires at 8:52pm on Wednesday March 6th, 2024