AD 8 code

Ζητείται Υπεύθυνος Λογιστηρίου

Airway Solutions: Ζητείται Υπεύθυνος Λογιστηρίου – Λεμεσός

Η εταιρία μας Airway Solutions ζητά να προσλάβει άμεσα Υπεύθυνη/ο Λογιστηρίου.

Ελάχιστα απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο λογιστικής ή LCCI higher

Πρόσθετες Ικανότητες:

  • Πολύ καλή γνώση, εμπειρία και αντίληψη εις εύρος και εις βάθος της λειτουργίας των συστημάτων ERP. Γνώσεις χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων εμπορικής Διαχείρισης όπως (π.χ. Powersoft365)
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής & Ελληνικής γλώσσας.
  • Άριστη χρήση Microsoft Office ειδικότερα Excel.
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στην εκπόνηση Οικονομικών Αναφορών (Reporting).
  • Ικανότητα αποδοτικής εργασίας κάτω από πίεση.
  • Άριστη επικοινωνία με πελάτες.
  • Υπευθυνότητα, Ομαδικότητα, Αποτελεσματικότητα, Τιμιότητα.

Υπευθυνότητες / Καθήκοντα:

  • Σύνταξη προϋπολογισμών και την άμεση συνεργασία με την διεύθυνση της εταιρείας για την πορεία της οικονομικής της κατάστασης.
  • Σύνταξη και παρακολούθηση του Cash Flow.
  • Management Accounts Reporting.
  • Καταχώρηση δελτίων αποστολής – τιμολογίων αγορών.
  • Εκτύπωση δελτίων αποστολής, τιμολογίων πωλήσεων.
  • Παρακολούθηση υπόλοιπων πελατών και συμφωνία πληρωμών.
  • Αρχειοθέτηση δελτίων αποστολής, τιμολογίων αγοράς – πώλησης, αποδείξεων εισπράξεων, αποδείξεων πληρωμών.
  • Έλεγχος για τη συμμόρφωση των διαδικασιών του Ομίλου σύμφωνα με την νομοθεσία σε θέματα λογιστικά, φορολογικά κ.τ.λ.
  • Προμηθευτές
    • Συμφωνία υπολοιπων προμηθευτών
    • Πληρωμές προμηθευτών
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς λογιστές, ελεγκτές & ΙΤ.
  • Διαχείριση των λογιστικών, φορολογικών και εργατικών θεμάτων.
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση αρχείων για μισθοδοσία προσωπικού (άδειες, απουσίες).
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση αρχείων εξοδολογίων προσωπικού.
  • Υπεύθυνη διαχείρισης ποιότητας (ISO 9001), ασφάλειας και υγείας (ISO 18001), περιβαλλοντικής διαχείρισης (ISO 14001).

Πακέτο Απολαβών:

  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • 13 μισθοί /

Στόχοι / Σκοποί:

  • Καλύτερη παρακολούθηση υπολοίπων (με υπεύθυνους προσφορών) – Συμφωνίες πληρωμών.
  • Καλύτερη ενημέρωση προσφορών (ανάλυση τιμών & στοιχείων τιμολόγησης).

Στείλτε πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο airway@geg.com.cy με θέμα: “Υπεύθυνη/ος Λογιστηρίου – ANERGOSJOBS.COM”.