AD 8 code

Θέση Λογιστηρίου

A.S. Property Trust Ltd: Θέση Λογιστηρίου – Λευκωσία

Η Property Trust, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κατασκευαστικό κλάδο, ζητά άτομο για την θέση λογιστηρίου.

Η θέση έχει έδρα στα γραφεία της εταιρείας στην Λακατάμια και είναι πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

  • Διεκπεραίωση εργασιών λογιστηρίου
  • Καταχώρηση Λογιστικών Εγγραφών
  • Έλεγχος / Συμφωνία – Λογαριασμών Τραπεζών / Πιστωτών / Χρεωστών
  • Παρακολούθηση εφαρμογής νόμων και κανονισμών σύμφωνα με τις απαιτήσεις και της υποχρεώσεις των Εταιρειών
  • Εγγραφή / Ακύρωση / Επιστροφές Φ.Π.Α.
  • Χειρισμός τηλεφωνικού συστήματος των εταιρειών και διαχείριση τηλεφωνημάτων
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων και διαχείριση φακέλων
  • Διαχείριση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο στα Οικονομικά ή Λογιστική ή και Δίπλωμα Higher